Sprytne metody na zapamiętywanie słówek

Sprytne metody na zapamiętywanie słówek

Metoda wyliczania

Po prostu przelicz nowe słowa na palcach, żeby lepiej je zapamiętać. Ta technika jest najbardziej skuteczna do zapamiętywania słów, z których najpierw zrobisz listę. Później każdy numer przyporządkuj konkretnemu palcu. Na początku może wydawać Ci się to infantylne, ale ta technika pozwala zapamiętać słowa w pamięci długotrwałej. Najlepiej sprawdza się do utrwalenia numerów, miesięcy oraz dni tygodnia.

Łącznie zwrotów 

Aby skorzystać z tej metody należy stworzyć połącznia między słowami w ojczystym języku a językiem angielskim. Znajdź słowo, które mimo innego znaczenia ma podobne brzmienie do wyrazu angielskiego. Person po angielsku oznacza osobę. To słowo jest podobne do polskiego wyrazu peron. Należy wyobrazić sobie osobę siedzącą na peronie. Gwarantuje, że ten sposób jest bardzo skuteczny. Doskonale sprawdza się, kiedy jakieś uporczywe słówko nie może nam wejść do głowy.

Metoda rysunkowa 

Wyobraź sobie scenę albo obraz, który przypomina Ci konkretne słowo. Jego przekaz nie musi być taki sam jak znaczenie wyrazu. Powinno to być silne skojarzenie w Twoim mózgu. Następnie nie pozostaje Ci nic innego jak narysować ten rysunek i zapamiętać nowy zwrot na całe życie. 

Mnemonika

Zapamiętaj pierwsze litery serii wyrazów, które chcesz utrwalić i stwórz nowe słowo. Podaję przykład:
Boring, Understanding, Calm, Knowledgeable, Encouraging, Tolerant. Pierwsze litery tych słów utworzą słowo BUCKET ( wiadro).
Możesz także użyć nowych wyrazów do stworzenia zdania. Np. collect, magazines, interesting- Adam collects interesting magazines. 

Metoda opowieści 

Wymyśl własną historię, korzystając z nowych słów. Powinna Cię ponieść wodza fantazji, umieść nowe słowa w scenerii i kontekście, który jest dla Ciebie najbardziej interesujący. To wszystko pomoże Ci lepiej zapamiętać słowa. 

Życzę powiedzenia i do dzieła!

Jeśli potrzebujesz wsparcia w swojej przygodzie z nauką języka - zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej szkoły językowej BeFirst w Lublinie.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij