Sposoby na szybką naukę języka angielskiego

Sposoby na szybką naukę języka angielskiego

Mam dla Was dobrą wiadomość, nauka angielskiego jest naprawdę prosta. Być może do tej pory wydawała Ci się żmudna i długotrwała, a brak postępów lub satysfakcjonujących efektów sprawiał, że szybko się zniechęcałeś. Jednak pamiętaj, że z językiem jest jak z jazdą samochodem musisz ćwiczyć aby stać się mistrzem. 

Najważniejszą zasadą jest systematyczność. Lepiej uczyć się codziennie np. 30 minut niż obiecywać sobie, że w weekend spędzisz 3 godziny nad angielskim. Nauka w małych dawkach, niemal gwarantuje dobrą jakość. Systematycznie dodajesz elementy, tworzysz nowe umiejętności. Co ciekawe, nauka w małych partiach, biorąc pod uwagę efekt długofalowy, jest szybsza.  

Pamiętaj o różnorodności. Idealna jest nauka w cyklach ćwiczących wszystkie sprawności: słuchanie, czytanie, pisanie, mówienie i gramatykę. Jeśli jednego dnia będziesz czytał ciekawy tekst po angielsku to drugiego dnia zaplanuj np. oglądanie interesującego filmu. Następnie umów się z twoim lektorem na konwersacje, a później przećwicz użyte struktury gramatyczne. Różnorodność zabezpiecza nas przed nudą i monotonią, a te są wrogami nauki.

Znajdź czas na wykorzystanie języka w kierunku twoich zainteresowań, słuchaj muzyki po angielsku, czytaj blogi, oglądaj filmy. Spraw aby Twoja aktywność w języku angielskim była przyjemna. Kluczem niech będzie zasada aby łączyć przyjemne z pożytecznym. 

Kilka praktycznych wskazówek jak skutecznie uczyć się słówek

  • Tabele, wykresy i fiszki są dobre dla wzrokowców. Pamiętaj zapisuj nowe słowo w zdaniu, ponieważ w kontekście zapamiętujemy lepiej. 
  • Zapisuj ręcznie wyrazy. Dla lepszego zapamiętywania potrzebna jest także pamięć mięśniowa, dzięki czemu nasze ciało zapamiętuje lepiej i na dłużej.
  • Jeśli jesteś słuchowcem nagrywaj słownictwo na smartfon, a potem odsłuchuj regularnie. 
  • Audiobooki są doskonałym wsparciem w nauce. Słuchając i czytając tekst, zapamiętujesz akcent oraz wykorzystujesz do zapamiętania 2 zmysły: wzroku i słuchu.
  • Twórz mapy myśli, rysuj znaczenia słówek, łącz w zbiory lub układaj historyjki z użyciem nowego słownictwa. Bądź innowacyjny im więcej zmysłów użyjesz do nauki tym bardziej będzie ona skuteczna.

Ucz się mądrze i różnorodnie. Ćwicz wszystkie sprawność. Pamiętaj aby nauka była także przyjemnością. Systematyczność doprowadzi Cię do celu, do którego warto dotrzeć.

Chcesz poznać więcej rad jak szybko nauczyć się języka?
​Napisz lub zadzwoń - dane kontaktowe naszej Szkoły Językowej w Lublinie znajdziesz tutaj.

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij