Jak wybrać dobrego lektora języka angielskiego?

Jeżeli już podjąłeś największy wysiłek i zdecydowałeś, że chcesz uczyć się języka angielskiego, pozostaje Ci teraz wybór odpowiedniego lektora.

Rynek edukacyjny jest pełny ofert, możesz wybrać szkołę językową i zajęcia w grupie, albo lektora i zajęcia indywidulane. Co zrobić aby decyzja był słuszna? Poniżej podpowiem jakimi cechami należy się kierować wybierając odpowiedniego lektora dla siebie, tak aby potem nie żałować.

Pierwsze wrażenie ma znaczenie

Jeśli na lekcji z nowym nauczycielem czujesz się niekomfortowo, widzisz że nie nadajecie na tych samach falach, lektor Cię steruje lub zanudza to zmień wykładowcę. Nauka języka powinna być nie tylko pracą ale także i przyjemnością, konwersacje z lektorem będą o wiele przyjemniejsze jeśli atmosfera i relacje staną się przyjazne a niekiedy nawet i przyjacielskie.

Liczy się doświadczenie

To niepodważalny fakt, dobry lektor to nauczyciel z doświadczeniem! Zwykle ilość lat pracy przekłada się na skuteczność w nauce. Chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy i uczyć się ze studentem, masz prawo wyboru, ale zastanów się czy stać Cię również na stratę czasu? Student może być dobrym, rzetelnym nauczycielem, jednak często zdarza się, że nie traktuje on swojej pracy poważnie, przychodzi na lekcje nieprzygotowany lub odwołuje zajęcia.

Dobry lektor angielskiego jest zaangażowany, dobrze przygotowany i profesjonalny

Wydaje Ci się to oczywiste, ale każdy z nas pamięta ze szkoły nauczycieli, którzy sprawiali wrażenie jakby uczyli za karę. Co chwilę spoglądali na zegarek lub co gorsza nie mieli pojęcia o czym uczą. Dobry lektor to pasjonat. Jego zadaniem jest zmotywowanie do nauki poprzez pokazanie ciekawych możliwości rozwoju. Praca z filmem lub na autentycznych materiałach, ożywione dyskusje to wszystko zaoferuje Ci jedynie profesjonalny, rzetelny lektor. Potrafi on dostosować tempo nauki oraz środki nauczania do Twoich umiejętności.

Ważne jest wykształcenie

Wykształcenie w tym zawodzie ma kolosalne znaczenie, jedynie ktoś kto sam jest doskonale przygotowany, może dobrze nauczyć języka. Ważne jest aby ścieżka zawodowa była dobrze przemyślana a wiedza merytoryczna rozwijana na wielu szkoleniach. Do nauki języka nie wystarczy piątka na maturze. Połączenie dobrego wykształcenia z charyzmą i pasją tworzy nauczyciela niemal idealnego.

Lektor języka angielskiego w Lublinie
​ Szkoła językowa BeFirst

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursów językowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

OFERTA

wpisz treść kategorii

wpisz treść kategorii

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij