Jak uczyć dzieci języka angielskiego?

Jak uczyć dzieci języka angielskiego?

Język angielski jest obecnie najbardziej popularnym językiem na świeci i naprawdę trudno w dzisiejszych czasach się bez niego obyć. Jest niczym okno na świat - otwiera przed nami nieograniczoną ilość możliwości. Każdy z rodziców wie, że inwestycja w język obcy jest jedną z najważniejszych decyzji, która ma bezpośredni wpływ na przyszłość naszego dziecka. Jak  uczyć skutecznie i efektywnie dzieci przeczytacie w dzisiejszym artykule. 

Kiedy zacząć uczyć nasze dziecko języka angielskiego?

Największe zdolności do nauki języków obcych w tym nauki angielskiego przejawiają już kilkulatki, ponieważ potrafią doskonale wykorzystać te partię mózgu, które są odpowiedzialne za naukę języków. Do ósmego roku życia rozwija się najwięcej umiejętności związanych z procesem uczenia się, to właśnie wtedy tworzą się w mózgu synapsy - czyli połączenia nerwowe. Dlatego należy dostarczać naszym dzieciom wielu bodźców, po to by najlepiej wspierać ich rozwój intelektualny. Im bardziej stymulujemy mózg, tym więcej tworzy połączeń nerwowych: rozwija  pamięć, kojarzenie, szybkość nauki, logiczne myślenie. Jeśli do tej pory myślałeś, że Twój pięciolatek jest za mały na naukę, szybko zmień decyzję. Już po kilku miesiącach zauważysz, że dziecko śpiewa piosenki, zna proste rzeczowniki, potrafi wskazać kolory, a wszystko to w języku angielskim. Im wcześniej nauczymy dzieci słów i zwrotów w języku obcym, tym łatwiej będzie im później z nich korzystać w praktyce.

Jakich metod używać do nauki języka angielskiego? Kilka praktycznych wskazówek.

Do nauki języka angielskiego najlepiej sprawdzą się wszystkie metody oparte na zabawie. Młodsze dzieci uwielbiają piosenki oraz proste rymowanki. Włączaj swojemu maluchowi regularnie piosenkę: Do you like broccoli ice cream? ( znajdziesz ją na jednym z najpopularniejszych portali z krótkimi filmami). Sam się przekonasz, że jest to bardzo skuteczna metoda nauki, kiedy Twoje dziecko zaskoczy Cię tytułowym pytaniem. Piosenki również można użyć do gry w  muzyczne krzesła: gdy wyłączamy muzykę dzieci zajmują pozostałe wolne krzesła. Nauka angielskiego i dobra zabawa gwarantowane! Dobrze sprawdzają się gry karciane i gry obrazkowe. Nawet jeśli nie posiadasz profesjonalnych pomocy naukowych możesz posłużyć się zwykłymi kolorowankami. Utrwalisz słownictwo oraz kolory pytaniem: What can you see in the picture? – dziecko wskazuje palcem obiekt i mówi np. car. Ty odpowiadasz aby pokolorowało go na niebiesko w ten sposób przypominasz nazwy kolorów. Bardzo lubianym zadaniem jest podpisanie w języku angielskim samoprzylepnymi kartkami wszystkich sprzętów w domu. Gdy zdejmiesz kartki, okaże się, że nawet dzieci które nie potrafią czytać, doskonale radzą sobie z dopasowaniem nazw do przedmiotów. 

Jak wybrać dobre zajęcia dodatkowe?

Wybierając dodatkowe zajęcia z języka angielskiego warto zwrócić uwagę czy nauczyciel ma dobry kontakt z dziećmi, potrafi przyciągnąć ich uwagę. Obserwuj czy na lekcjach rozwija wszystkie aktywności: słuchanie, czytanie, pisanie, mówienie. Zapytaj o pomoce naukowe. Im więcej różnorodnych aktywności: gier karcianych, fleshcards, filmów wideo, plików muzycznych  tym efektywniejsza nauka.  Ważne jest  doświadczenie w pracy z dziećmi i skończone studia. Jest udowodnione, że najlepsze efekty dają zajęcia w grupie do dziesięciu osób. Jeśli na waszym angielskim  jest dużo więcej, pomyśl o zmianie. W większych grupach dziecko  się nudzi i niewiele korzysta. 

Pamiętaj, że nauka języka angielskiego to proces – liczony w latach, może być wspaniałą przygodą, przynoszącą bardzo wiele satysfakcji.

Szkoła języka angielskiego BE First z siedzibą w Lublinie, to profesjonalne kursy językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy do kontaktu osoby z Lublina i najbliższej okolicy!

KONTAKT

tagi: szkoła językowa, angielski dla dzieci, kurs języka angielskiego

Język angielski jest obecnie najbardziej popularnym językiem na świeci i naprawdę trudno w dzisiejszych czasach się bez niego obyć. Jest niczym okno na świat- otwiera przed nami nieograniczoną ilość możliwości. Każdy z rodziców wie, że inwestycja w język obcy jest jedną z najważniejszych decyzji, która ma bezpośredni wpływ na przyszłość naszego dziecka. Jak  uczyć skutecznie i efektywnie dzieci przeczytacie w dzisiejszym artykule. 

Język angielski jest obecnie najbardziej popularnym językiem na świeci i naprawdę trudno w dzisiejszych czasach się bez niego obyć. Jest niczym okno na świat- otwiera przed nami nieograniczoną ilość możliwości. Każdy z rodziców wie, że inwestycja w język obcy jest jedną z najważniejszych decyzji, która ma bezpośredni wpływ na przyszłość naszego dziecka. Jak  uczyć skutecznie i efektywnie dzieci przeczytacie w dzisiejszym artykule. 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij