Aplikacje i kanały na youtube do nauki jezyka angielskiego

Wszyscy żyjemy w bardzo zabieganym świecie. Nie zawsze możemy znaleźć czas na solidną porcję nauki. Najlepiej uczyć się języka angielskiego systematycznie minimum 30 minut dziennie, tak twierdzą naukowcy. Jednak życie często weryfikuje nasze plany i niekiedy ambitne założenia muszą zostać zminimalizowane. Co zrobić jeżeli nadal są chęci, ale niestety nasz czas nie może się rozciągnąć?

Na szczęście nowe technologie przychodzą nam z pomocą. Zawsze swoim uczniom proponuje aby wykorzystywali czas na naukę „przy okazji”. Czekacie w poczekalni, w bardzo długiej kolejce do kasy, na przystanku czy po prostu nudzicie się w domu na kanapie – wykorzystujcie ten czas. Kanały na youtube oraz aplikacje skutecznie pomagają przypomnieć sobie język angielski, oraz ulepszyć gramatykę.

Poniżej kilka podpowiedzi jak wykorzystać nowe źródła nauki

  • Quizlett - to aplikacja do nauki, którą możesz wykorzystać na telefonie czy tablecie. Uczy słownictwa w mało angażujący sposób, ale efektywny. Możesz wybrać fiszki, testy lub zadania.
  • VOA Learning English dobry kanał do nauki na początek, filmy są proste i mają napisy po angielsku.
  • Storna Engvid dobrze stworzona strona, bardzo czytelna, można wybrać sobie nauczyciela, temat lekcji. Wyraźnie oznaczony poziom znajomości języka.
  • AnglopheniaTV sympatyczna Brytyjka opowiada ciekawie i z humorem o zwyczajach, kulturze i normalnym życiu w UK.
  • Business English Pod - Learn Business English kanał z językiem Business English, można wybrać lekcje z konkretnie interesującym nas tematem i ze słownictwem z zakresu Business English.
  • Arlena Witt kanał po polsku, dotyczący oczywiście angielskiego, miłe uzupełnienie nauki albo łatwy początek.
  • BBC Learning English - bardzo znany kanał. Każdego dnia tematem filmu jest zupełnie inne zagadnie: gramatyka, kultura czy słownictwo używane w wiadomościach.

Szkoła języka angielskiego BeFirst

Zapraszamy również do zapoznaniasię z naszą ofertą kursów i nauki języka angielskiego w szkole językowej BeFirst w Lublinie:

 

Ta strona korzysta z plików cookie. Używając tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami Twojej przeglądarki. Możesz dowiedzieć się więcej w jakim celu są używane oraz o zmianie ustawień przeglądarki. Kliknij tutaj »
zamknij